AGEs vs. Karnozín

V problematike AGEs zohráva karnozín veľmi významnú úlohu. Ak si vezmeme len, že práve častice AGE, bez žiadnej dôležitej funkcie, no pritom vo veľkých množstvách zodpovedné za vznik a rozvoj mnohých zdravotných komplikácii, musí existovať niečo, určitá ochrana, ktorá bude potláčať vznik molekúl AGEs.

Karnozín

je telu vlastná látka, vo vyšších koncentráciách sa nachádza v tkanivách (srdce, svaly, mozog, koža) ktoré sú najviac náchylné na poškodenie, a práve pre túto zvýšenú náchylnosť sa predpokladá protektívna funkcia karnozínu v týchto tkanivách.

Samotný karnozín:

  • pôsobí ako anti-glykátor - bráni väzbe molekuly glukózy na molekulu bielkoviny, udržuje bielkoviny vo svojej pôvodnej a teda aj funkčnej podobe.
  • zabraňuje ukladaniu týchto glykovaných produktov v tkanivách, umožňuje ich efektívne odstraňovanie (tento proces niekde označovaný aj ako karnozylácia)
  • vďaka svojim účinkami môže byť užitočný v prevencii a rozvoji diabetických sprievodných komplikácii, ako je katarakta, ochorenie obličiek, ateroskleróza a iné.

 

Čím menej AGEs, tým viac je telo mladšie a zdravšie!

Výživový doplnok KOMPAVA, Premium L-Carnosine 60 kps Cena s DPH 38,00 € Zakúpite tu